Nie będzie już nudnoJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nie będzie już nudno

Sami przyznają, że to może nie jest jakaś ogromna inwestycja za setki tysięcy złotych, ale dla mieszkańców na pewno ważna. W Huciskach (gm. Wilkowice) rozbudowano plac zabaw przy tamtejszym ośrodku kultury.Rodzice z dziećmi mogą przyjść każdego dnia, o dowolnej porze, bo brama nie jest zamknięta. Jak opowiada sołtys sołectwa Wilkowice, Łukasz Ślusarczyk, do tej pory plac był bardzo mały. Dwa bujaki i mała zjeżdżalnia powodowały, że dzieci szybko nudziły się atrakcjami. Teraz to zupełnie co innego. 

- Do tej pory plac był bardzo mały i raczej nie był atrakcyjny dla dzieci [...]. Z początku jak tutaj powstały trzy stanowiska, czyli dwa bujaczki i mała zjeżdżalnia, to dzieci szybko się tym placem znudziły. Biorąc pod uwagę to, że takie place zabaw jednak są bardzo kosztowne [....], postanowiliśmy że doposażymy już istniejący plac, który po prostu stanie się atrakcyjniejszy dla użytkowników - opowiada sołtys. Teraz jest w tym miejscu cały "małpi gaj" i huśtawki. Posłuchaj.

By znaleźć finansowanie na rozbudowę placu, sięgnięto po środki z tzw. Inicjatywy Sołeckiej.

Mieszkańcy sołectwa chcą by powstały kolejne place zabaw. Pierwsza lokalizacja to przy publicznym przedszkolu, druga przy urzędzie gminy.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: