Nie będzie już nudno
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nie będzie już nudno

Sami przyznają, że to może nie jest jakaś ogromna inwestycja za setki tysięcy złotych, ale dla mieszkańców na pewno ważna. W Huciskach (gm. Wilkowice) rozbudowano plac zabaw przy tamtejszym ośrodku kultury.Rodzice z dziećmi mogą przyjść każdego dnia, o dowolnej porze, bo brama nie jest zamknięta. Jak opowiada sołtys sołectwa Wilkowice, Łukasz Ślusarczyk, do tej pory plac był bardzo mały. Dwa bujaki i mała zjeżdżalnia powodowały, że dzieci szybko nudziły się atrakcjami. Teraz to zupełnie co innego. 

- Do tej pory plac był bardzo mały i raczej nie był atrakcyjny dla dzieci [...]. Z początku jak tutaj powstały trzy stanowiska, czyli dwa bujaczki i mała zjeżdżalnia, to dzieci szybko się tym placem znudziły. Biorąc pod uwagę to, że takie place zabaw jednak są bardzo kosztowne [....], postanowiliśmy że doposażymy już istniejący plac, który po prostu stanie się atrakcyjniejszy dla użytkowników - opowiada sołtys. Teraz jest w tym miejscu cały "małpi gaj" i huśtawki. Posłuchaj.

By znaleźć finansowanie na rozbudowę placu, sięgnięto po środki z tzw. Inicjatywy Sołeckiej.

Mieszkańcy sołectwa chcą by powstały kolejne place zabaw. Pierwsza lokalizacja to przy publicznym przedszkolu, druga przy urzędzie gminy.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: