Nastolatka uratowała nastolatkę. Przez internetJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nastolatka uratowała nastolatkę. Przez internet

Dzięki mieszkance Jasienicy w porę do internautki z województwa dolnośląskiego dotarła pomoc. 16-latka chciała odebrać sobie życie. Na jednej z grup dyskusyjnych umieściła wpis, z którego wynikało, że ma problemy z emocjami. 

Krótka rozmowa z "wirtualną znajomą" utwierdziła mieszkankę Jasienicy w przekonaniu, że dziewczyna z sieci potrzebuje pomocy. 15-latka w tym czasie była już w szkole, więc o swoich podejrzeniach powiadomiła pedagog. Ta z kolei sprawę zgłosiła policji. 
 
Śledczy wkroczyli do akcji.

- Ich celem było ustalenie, kim jest internautka, która umieściła niepokojący wpis, dotarcie do niej i sprawdzenie, czy nic jej nie dolega. Dzielna 15-latka w dalszym ciągu rozmawiała z internautką. Stróże prawa cały czas instruowali nastolatkę, w jaki sposób ma dyskretnie prowadzić rozmowę, aby uzyskać jak najwięcej potrzebnych danych, jednocześnie nie zniechęcając rozmówczyni. W tym czasie śledczy prowadzili swoje działania i ustalili personalia oraz adres dziewczyny - podaje podinsp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej.
 
Okazało się, że 16-letnia mieszkanka Świdnicy miała problemy z depresją i zażywała tabletki. Dziewczyna trafiła do s
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: