Naprawdę droga droga. Choć aut prawie tam nie ma
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Naprawdę droga droga. Choć aut prawie tam nie ma

17 milionów złotych na remont drogi, na której jest zakaz ruchu. Takie były plany wobec alei Armii Krajowej w Bielsku-Białej. Już są weryfikowane, bo pomysł wydaje się nieco absurdalny.Remont potrzebny, ale czemu tak drogo? O to pytają radni z klubu Niezależni.BB, a chodzi o aleję Armii Krajowej w Bielsku-Białej. Inwestycja na odcinku od ronda do dolnej stacji kolejki linowej szacowana jest na około 17 milionów złotych. Posłuchajcieradnego Jerzego Bauera.
 
Radny dodaje, że plany zakładają poszerzenie jezdni i chodników, budowę nowej pętli autobusowej i murów oporowych. Okazuje się, że prezydent Jarosław Klimaszewski ma podobne zdanie co Niezależni i cięcie kosztów, a co za tym idzie zakresu tej inwestycji zlecił zaraz na początku swojej kadencji.

-Ograniczamy oczywiście ten projekt. Trudno robić drogę w tej klasie w miejscu, gdzie jest zakaz ruchu, który nie dotyczy tylko mieszkańców. Więc to (interpelacja - przyp. red.) z moją wizją i wizją mojego zespołu jak najbardziej się zgadza - zapewnia prezydent. Posłuchajcie!
 
Na razie poprawki są uzupełniane w dokumentacji. Potem koszty ponownie zostaną zweryfikowane.

Fot.: Google Street View

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: