Nagrody są. Kibiców nie będzie AKTUALIZACJA
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wisła jest już gotowa na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2020/2021.Skoczkowie z czternastu krajów rywalizować będą nie tylko o prestiż, punkty do klasyfikacji generalnej i nagrody finansowe, ale także o przepiękne, drewniane statuetki, które miasto przygotowało dla najlepszych.

- Wiemy, że skoczkowie bardzo sobie cenią te puchary i stanowią one wyróżniający się element w kolekcji wśród innych trofeów. Na pewno stanowi to oryginalną pamiątkę z Wisły i będzie przypominało zawodnikom, którzy znajdą się na podium o naszych zawodach – podkreśla Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu. Posłuchaj

Zawody rozpoczynają się dziś kwalifikacjami o godzinie 18:00, w których wystartuje 64 skoczków. Jutro o godzinie 16:00 zawody drużynowe z udziałem dziewięciu zespołów, a w niedzielę, również o 16:00 konkurs indywidualny.

Po raz pierwszy w historii zawody w Wiśle odbędą się bez udziału publiczności, natomiast rywalizację będzie można na żywo śledzić przed ekranami telewizorów.

AKTUALIZACJA  19.30

W dzisiejszych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego zwyciężył Kamil Stoch. W niedzielnych zawodach zobaczymy, w sumie, 11 Polaków.

AKTUALIZACJA (21.11)

Trzecie miejsce zajęli biało-czerwoni w drużynowym konkursie skoków w Wiśle. Polacy wystąpili w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Piotr Żyła. Wygrali Austriacy przed Niemcami.

AKTUALIZACJA (22.11)

Konkurs indywidualny w Wiśle wygrał  reprezentant Niemiec Marcus Eisenbichler. Najlepszy z Polaków - wiślalnin Piotr Żyła jest szósty. Dawid Kubacki zajął 11 lokatę, a Kamil Stoch odległą 27.