Nadchodzi bestia ze wschodu
fot.: Fb Fundacja Psia Ekipa
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Nadchodzi bestia ze wschodu

Przed nami najzimniejszy weekend od dwóch lat. Temperatura może spaść w naszym regionie do minus kilkunastu stopni. Do tego silny wiatr i śnieg. Zwłaszcza teraz pamiętajmy o osobach starszych i bezdomnych. Nie zapominajmy, że zimno będzie także zwierzętom.O pomoc starszym i bezdomnym w czasie mrozów - apelują służby. Policja ma ze szczególną uwagą patrolować wszystkie miejsca, gdzie mogą być bezdomni. Ważne jest jednak, by każdy z nas reagował i nie pozostawał obojętny, gdy widzi, że np. ktoś leży na ławce w parku. Natychmiast należy wtedy zadzwonić do straży miejskiej lub powiadomić najbliższą jednostkę policji.

W tak mroźne dni, a szczególnie noce, pamiętajmy również o naszych czworonożnych przyjaciołach i zadbajmy, by pies czy kot miał zapewniony ciepły kąt. Bielska fundacja Psia Ekipa ostrzega tych, którzy losem swoich podopiecznych się nie przejmują. „Zadbaj o swoje zwierzę, w przeciwnym wypadku zapoznasz się osobiście z paragrafem o znęcanie się”. Psia Ekipa będzie podejmować interwencje, a te często mają swój finał przed sądami.

- Jest już wyrok skazujący osób, które dopuściły się zagłodzenia 2-letniego owczarka niemieckiego w Chybiu - mówi Joanna Kraj. Posłuchaj
Pozostawienie psa, bez schronienia, na mrozie jest również przykładem znęcania się.

Pomóżmy zwierzakom bezpiecznie przetrwać zimę. Jeśli pies mieszka w budzie, upewnijmy się, że jest ona dobrze ocieplona, uszczelniona, odizolowana od podłoża i osłonięta od wiatru.

Jak sprawdziliśmy, zwierzętom w Miejskim Schronisku dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej zimno nie będzie.
- Każdy pawilon jest ogrzewany, w każdym jest ciepło. Sprawdziłem to osobiście - zapewnia kierownik placówki Dominik Domiszewski. PosłuchajPosłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: