Na tej imprezie cenne były koce!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na tej imprezie cenne były koce!

Najpierw było ognisko, a potem filmowy seans w plenerze. W Koszarawie, na ścianie tamtejszego GOK-u, pokazano „Forresta Gumpa”.
To koniec świata - tak często o Koszarawie mówią sami jej mieszkańcy. I dodają, że bardzo piękny. Cisza i spokój to atuty tej położonej w Beskidzie Żywieckim miejscowości. Są jednak tacy, którzy narzekają, że nic się tam nie dzieje. Brakuje wydarzeń kulturalnych, nie ma atrakcyjnych propozycji spędzenia wolnego czasu. 
 
To powoli się zmienia. Tydzień temu w GOK-u można było poszaleć na potańcówce przy dudach (dzięki Fundacji 9sił), a wczoraj wieczorem (w piątek) zorganizowano kino plenerowe. Mówią Kasia i Mateusz. Posłuchaj

Chętnych do obejrzenia filmu w przepięknej scenerii, nocą było wielu. Choć temperatura, gdy rozpoczynał się seans czyli po godz. 22.00 spadła do 12 stopni Celsjusza! Kilka godzin wcześniej padał deszcz, martwiliśmy się, że film trzeba będzie wyświetlić w budynku – mówi organizator wydarzenia Konrad Kubies. Posłuchaj

W najbardziej komfortowych warunkach film oglądali ci, którzy przyszli na seans z dmuchanym materacem i śpiworem! Cenne były też leżaki i koce. 

Impreza się udała. Kolejny seans pod chmurką w Koszarawie 13 września! 

Dodajmy, że kino plenerowe zorganizowano w ramach programu "Działaj lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Żywiecką Fundację Rozwoju.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: