Na pudle... czworonogi!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na pudle... czworonogi!

To niezwykły bieg. Wśród jego uczestników oraz beneficjentów są bowiem czworonogi. Czwarta edycja Biegu po Coolturę w Żywcu nami! Było, jak zwykle, fantastycznie.To wydarzenie wyróżniające się wyjątkową atmosferą, którą tworzą oczywiście jego organizatorzy i uczestnicy. A skoro organizatorzy to ludzie kochający góry (Klub Fotograficzny PTTK Góry bez cenzury), a wśród uczestników są biegacze, maszerujący z kijami, a także psiaki (!) sprawa wydaje się być przesądzona. To wydarzenie jest skazane na sukces.
 
W tegorocznej edycji Biegu po Coolturę wzięło udział prawie 100 osób + czworonogi. Wszyscy bawili się świetnie. Trasa biegu, jak zwykle, wiodła urokliwymi alejkami żywieckiego Parku Zamkowego. Zgubić się nie było można, bo co kilkaset metrów stali wolontariusze (m.in. jukace) wskazujący drogę, dopingujący biegaczy i pomagający w organizacji. Posłuchaj
 
Co jeszcze wskazuje na wyjątkowość Biegu po Coolturę? Otóż, to impreza charytatywna. Pieniądze z wpisowego przeznaczane są na cele związane z kulturą. W tym roku na rzecz czasopisma „Nad Sołą i Koszarawą” wydawanego przez Stowarzyszenie „Paramus”. 
W trakcie wydarzenia można było pomóc bezdomniakom. Stowarzyszenie „Futrzany Los” prowadzący schronisko dla zwierząt bezdomnych w Żywcu sprzedawało ciasta oraz  przeróżne gadżety. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby schroniska (a zebrano ponad 5 tys. zł!).

Dodajmy, że  czworonożni zwycięzcy tegorocznego Biegu po Coolturę to: Laki, Layla i Chilli. Wyniki pozostałych uczestników imprezy możecie sprawdzić TUTAJ.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: