Na linach dostali się do szpitala!
fot.: fundacja DOŚĆ
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na linach dostali się do szpitala!

Święta co prawda za nami, ale wielkanocny zajączek - jak się okazuje – nadal odwiedza dzieci. W przerwie między opadami śniegu odwiedził małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.Na szpitalne oddziały, ze względu na pandemię, wejść nie można. Znaleziono jednak sposób na dostarczenie prezentów. Otóż, paczki przekazane zostały przez alpinistów! 

Akcję zorganizowała bielska fundacja DOŚĆ, której głównym celem jest zapobieganie wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Tym razem jednak organizacja chciała pomóc Szpitalowi Pediatrycznemu, który ma obecnie problemy finansowe związane ze zmianą zasad finansowania. Zdecydowano, że wielkanocny zajączek, mimo pandemii, do pacjentów tej placówki dotrzeć musi!
- Skorzystaliśmy z pomocy bielskiej firmy, która udostępniła nam alpinistów oraz darczyńców z Krakowa - mówi Barbara Podgórska z fundacji DOŚĆ. Posłuchaj

Jednym z alpinistów przebranych za zajączka, który wisząc na linie, podawał prezenty przez okno, był Michał Jabłoński. - Musieliśmy dostarczyć prezenty na 3 oddziały mieszczące się w 2 budynkach. Dzieci nie wiedziały o niczym, to było dla nich zaskoczenie. My wiedzieliśmy dokładnie co robić, gdzie się przywiązać, w którym miejscu się ustawić, by gładko poszło - opowiada. Posłuchaj
Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i w 3 godziny paczki ze słodyczami dotarły do 56 małych pacjentów.

To już druga akcja organizowana przez fundację DOŚĆ dla dzieci z bielskiego Szpitala Pediatrycznego. Poprzednio pacjenci placówki dostali prezenty przez okno od św. Mikołaja.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: