Lawinowy wzrost zakażeń
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Lawinowy wzrost zakażeń

Ponad 200 nowych zakażeń w całej Polsce. Statystyki Ministerstwa Zdrowia pokazują, że liczba chorych przekroczyła 3 tys. osób.AKTUALIZACJA 17:40
W podziale na poszczególne gminy liczba zdiagnozowanych w kierunku Covid-19 prezentuje się tak:
Bielsko-Biała - 12 osób (jeden "ozdrowieniec")
Bestwina - 2 (jedna osoba zmarła)
Buczkowice - 2
Jasienica - 1
Jaworze - 1 
Kozy - 1
Szczyrk - 4 (jedna osoba zmarła)
Wilkowice - 2

AKTUALIZACJA 17:04
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej podała, że do dziś koronawirusa wykryto u 25 mieszkańców pow. bielskiego, jedna osoba kwalifikowana jest jako "ozdrowieniec". SARS-CoV-2 był przyczyną śmierci dwóch osób.

AKTUALIZACJA 15:10
Bielski Sanepid podał, że z powodu Covid-19 w szpitalach przebywa teraz 8 mieszkańców pow. bielskiego. W kwarantannie są 472 osoby, a nadzorem epidemiologicznym objęto 1 439 osób.

AKTUALIZACJA 12:24

Nie żyje mieszkaniec powiatu oświęcimskiego zakażony koronawirusem. 56-letni mężczyzna przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To jedna z czterech osób z Małopolski, w przypadku których potwierdzono, że przyczyną ich zgonu była choroba COVID-19. Jak informuje biuro prasowe urzędu wojewódzkiego w Krakowie, obecnie w woj. małopolskim liczba zakażonych osób wzrosła do 235.

WPIS:
Po godz. 10.00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach podała aktualny raport i wynika z niego, że do tej pory potwierdzono 426 zachorowań (mowa o skali całego województwa śląskiego). Ministerstwo Zdrowia przekazuje, że od ostatniego doniesienia nastąpił wzrost o 125 przypadków.  

Jednocześnie poinformowano o kolejnej ofierze śmiertelnej. Wieczorem w szpitalu w Tychach zmarła 80-letnia kobieta.

W całym województwie z powodu podejrzenia SARS-CoV-2 w szpitalach przebywa obecnie 205 osób, 3 377 poddano kwarantannie domowej.


Zobacz inne wiadomości tego autora: