Koronawirus był jednak przyczyną śmierci 72-latka
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Koronawirus był jednak przyczyną śmierci 72-latka

Służby wojewody śląskiego potwierdziły dziś wieczorem, że przyczyną śmierci starszego mieszkańca gminy Bestwina był jednak Covid-19.Mężczyzna zmarł we wtorek wieczorem. Nie potwierdzano wtedy jednak, że przyczyną zgonu był koronawirus, choć mężczyzna był zakażony. Dopiero dziś po godz. 20.00 służby wojewody przekazały, że 72-latek z gminy Bestwina to ofiara Covid-19.

Z przykrością informujemy, iż powikłania spowodowane koronawirusem były przyczyną śmierci 72-letniego mieszkańca gminy Bestwina. Mężczyzna miał kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy. Przebywał na kwarantannie domowej, a gdy nagle pogorszył się jego stan, został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Tychach. Tam zmarł z powodu zatrzymania krążenia. Jak ocenił szpitalny zespół do spraw zgonu złożony z lekarzy - specjalistów tyskiej placówki, do zatrzymania krążenia przyczynił się Covid-19 - podała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody.

O tę informację pytaliśmy wójta gminy. Jak powiedział nam Artur Beniowski, nie miał żadnych innych doniesień odnośnie przypadków śmiertelnych w związku z zakażeniem koronawirusem. Dlatego należy przyjąć, że komunikat Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczy właśnie zgonu 72-latka.

W tym samym komunikacie znalazła się informacja o kolejnych zachorowaniach w naszym regionie. Dotyczy to mieszkańców powiatów bielskiego i cieszyńskiego. Z tego pierwszego rejonu chorobę zdiagnozowano u starszego mężczyzny. Stan mieszkańca pow. bielskiego jest dobry, przebywa w izolacji domowej.

Inspektorzy sanitarni ustalają w jaki sposób zakaził się mieszkaniec pow. cieszyńskiego. Mężczyzna jest pod nadzorem Sanepidu. Wiadomo, że chora mieszkanka tego samego powiatu zakaziła się w miejscu pracy. Gdy pojawiły się objawy Covid-19 kobieta przebywała w kwarantannie domowej.


Zobacz inne wiadomości tego autora: