Karta ze zniżkami w ponad 1700 punktach
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Karta ze zniżkami w ponad 1700 punktach

Pszczyna poszła śladem innych samorządów i także wprowadziła Kartę Seniora.Co ważne, jest ona kompatybilna z ogólnopolską Kartą, dzięki czemu starsi mieszkańcy gminy mogą liczyć na zniżki w ponad 1700 punktach w całym kraju. Na duże zainteresowanie wskazują liczby. W zaledwie kilka dni od wprowadzenia programu, po Kartę zgłosiło się prawie pół tysiąca osób.

- Na taką kartę już dziś mamy zniżki w naszych obiektach. Mamy zniżki w centrum kultury, w Agencji Rozwoju Ziemi Pszczyńskiej, to jest skansen, to jest Pokazowa Zagroda Żubrów. Kolejne przedsiębiorstwa, kolejne instytucje wchodzą ze swoją ofertą - opowiada burmistrz Dariusz Skrobol. Posłuchaj.

Warunki otrzymania Pszczyńskiej Katy Seniora są dwa: trzeba być mieszkańcem tej gminy i trzeba mieć ukończone 60 lat. W urzędzie deklarują, że będą starać się o to, by więcej firm i podmiotów z tego miasta oferowało zniżki w ramach nowego programu. 

Kart wydawana jest przez Wydział Polityki Społecznej, który seniorzy znajdą przy ul. Dworcowej 30.

Przypomnijmy, że od połowy września także w Bielsku-Białej można składać wnioski o wydanie takiej karty, w tym mieście jednak jest wyższe kryterium wiekowe, to ukończone 65 lat.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: