Jest problem z przedszkolami?
fot.: Przedszkole nr 1 w Cieszynie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jest problem z przedszkolami?

Dzieci, również w wakacje, mogą skorzystać z przedszkoli. W Cieszynie każda z tych placówek prowadzi przez wakacje dwutygodniowy dyżur. - Jesteśmy po oficjalnym odwołaniu pandemii, mamy stan zagrożenia epidemicznego, nie ma obostrzeń, w związku z tym wracają dyżury dwutygodniowe w przedszkolach – poinformowała burmistrz Gabriela Staszkiewicz. Posłuchaj
 
Zapisy na ten dwutygodniowy pobyt dziecka w przedszkolu właśnie się zakończyły. Są rodzice, którzy twierdzą, że swoich pociech nie mogli zapisać, bo wszystkie oferowane miejsca były już zajęte…
 
- No, a potem się okazuje, że mamy trzy czy pięć oddziałów otwartych, a w dwóch w ogóle nie ma dzieci – komentuje szefowa cieszyńskiego samorządu powołując się na sytuacje z poprzednich wakacji. Posłuchaj Będziemy się temu przyglądać – zapewnia jednocześnie.
 
Gabriela Staszkiewicz podkreśla też, że pracownicy przedszkoli również muszą skorzystać z przysługującego im urlopu. A poza tym, okres w którym w przedszkoli nie ma dzieci, to jedyny czas na przeprowadzenie niezbędnych remontów. 
 
Jako pierwsze, od 1 do 15 lipca, dyżury pełnić będą przedszkola nr: 2, 17, 19, a także oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 6.  
 
W Cieszynie działa 11 przedszkoli miejskich oraz 10 prywatnych. Po przeprowadzonym naborze jest w nich 40 wolnych miejsc na najbliższy rok szkolny. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: