Jedna z imprez odwołana
fot.: UM Wisła
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jedna z imprez odwołana

Jedna z imprez, w której można wziąć udział wraz ze swoim psem, w tym roku się nie odbędzie. Tak lubianego w Żywcu Biegu po COOLturę tym razem nie będzie... Są za to zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Wiśle.Bieg po COOLturę od kilku lat gromadził w żywieckim parku miłośników biegania, ale przede wszystkim czworonogów. W imprezie można było bowiem wziąć udział właśnie ze swoim czworonożnym przyjacielem i razem pobiec lub pomaszerować. Z kolei wpłacane przez biegaczy wpisowe było przekazywane na ważne cele. Na przykład na renowację zabytków, czy na działalność schroniska dla zwierząt bezdomnych.    
 
- Niestety, czasem dzieje się tak, że plany biorą w łeb – napisali organizatorzy tego sportowo-charytatywnego wydarzenia, przekazując smutną informację, że 5. Bieg po COOLturę tego lata nie zostanie zorganizowany.
Pozostaje mieć nadzieję, że wydarzenie powróci za rok!
 
Tymczasem dziś w Wiśle odbędą się ostatnie w tym sezonie na terenie województwa śląskiego zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Uczestnicy marszów i biegów z psami mają do wyboru trzy trasy wyznaczone beskidzkimi szlakami (7 km, 15 km lub 25 km).
Start, meta oraz biuro zawodów znajdują się na wiślańskim rynku.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: