Jazda wyceniona na co najmniej 50 punktów karnych
fot.: KPP Oświęcim
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jazda wyceniona na co najmniej 50 punktów karnych

Kierowca zwrócił uwagę mundurowych niebezpieczną jazdą, za którą może dostać ponad 50 punktów karnych!Do zatrzymania mężczyzny doszło w Oświęcimiu na ulicy Unii Europejskiej. Policjanci zauważyli kierowcę opla, który wyprzedzał inne samochody na podwójnej ciągłej jadąc przy tym z prędkością 91/km/h, a na odcinku o ograniczeniu prędkości do 40km/h. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania i pojechali za pojazdem. Kiedy auto zjechało na pobocze przystąpili do kontroli drogowej.

Za kierownicą auta siedział 38-letni mieszkaniec Oświęcimia. Prowadził pojazd bez okularów lub szkieł kontaktowych, wbrew adnotacji znajdującej się w blankiecie prawa jazdy. Na dodatek, badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu, wykazało obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny.

Kierowca został zatrzymany. Kolejne przestępstwo wyszło na jaw podczas przeszukania mieszkania mężczyzny. Policjanci znaleźli w nim trzy woreczki z amfetaminą. 

Za kierowanie po użyciu środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.
Odrębny wniosek  o ukaranie kierowcy za popełnione wykroczenia, za które można było nałożyć na niego kilkutysięczny mandat oraz ponad 50 punktów, zostanie skierowany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: