Jarosław Kaczyński w Bielsku-BiałejAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Jarosław Kaczyński w Bielsku-Białej

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się z bielszczanami.Aula bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej była wczoraj wieczorem wypełniona po brzegi - zarówno mieszkańcami jak i lokalnymi działaczami PiS oraz politykami. Spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem ze względu na uroczystości pogrzebowe  śp. Kornela Morawieckiego, w których uczestniczył prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Kaczyński znaczną część swojego wystąpienia poświęcił porównaniu działań i programów PiS-u i "trójgłowej opozycji". Jak mówił "odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy, to jedyny program naszych przeciwników". Za przewagę swojej partii uważa fakt, że "Nie wprowadzamy społeczeństwa w błąd, nie manipulujemy, tylko uczciwie rozmawiamy z Polakami". Posłuchajcie!

Dalej twierdził, że opozycja dąży do rewolucji kulturowej, która uderza w podstawy chrześcijańskiej cywilizacji i godzi w rodzinę. 

-Twierdzi się na przykład w ramach tej rewolucji, że jest więcej niż dwie płcie, że mamy nie tylko kobiety i mężczyzn, ale mamy także - niektórzy mówią - że już nawet osiemdziesiąt kilka płci. Inni mówią, że pięćdziesiąt kilka. Ja się zgubiłem - mówił Kaczyński.

Na koniec apelował, by przekonywać innych do oddawania głosu na PiS i pójść na wybory. 

Głos podczas konwencji zabrał też wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, szef bielskich struktur PiS-u. Na zakończenie przedstawiono wszystkich kandydatów z okręgu 27 w zbliżających się wyborach.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: