Inni mają serca, oni mają "Malucha"
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Inni mają serca, oni mają "Malucha"

Instalacja już stoi. Na Os. Złote Łany w Bielsku-Białej postawiono pierwszego "Malucha" na plastikowe nakrętki. To jedna z 5 instalacji, które staną w przestrzeni miejskiej.Inne gminy stawiają głównie serca na plastikowe nakrętki, w stolicy Podbeskidzia postawiono na powrót do korzeni, czyli wspomnienia z produkcji pierwszego Fiata 126p.

- Jesteśmy na ul. Podgórze, gdzie są wieżowce 10-piętrowe. To tutaj 20, 30 lat temu, ale i obecnie mieszkają pracownicy FSM-u, którzy produkowali "Malucha" [...]. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten pierwszy, czerwony, historyczny "Maluch" przyjechał na "Złote Łany" i teraz będzie można robić coś dobrego, będzie można wrzucać do niego nakrętki - opowiadał radny Maksymilian Pryga, który apeluje jednocześnie o to, by nie niszczyć instalacji, by o nią dbać. Posłuchaj.

Instalacja konstrukcji na nakrętki to realizacja pomysły klubu radnych "Wspólnie dla Bielska-Białej", w tym cytowanego już radnego Maksymiliana Prygi, a także radnych Dariusza Michasiów i Rafała Ryplewicza. Posłuchaj.

Te instalację i kolejne cztery ufundowała spółka SUEZ, która będzie także dbać o regularne opróżnianie pojemników. - Uważam, że każdy z nas powinien włączyć się w tę akcję [...]. Dzięki temu, że ten pojemnik na zakrętki się tutaj pojawił, spowoduje, że mieszkańcy będą mogli swobodnie nakrętki wrzucać - komentowała z kolei Renata Samson, prezes SUEZ Bielsko-Biała. Posłuchaj.

Adam Ruśniak, zastępca prezydenta miasta zapowiedział, że na tych 5 instalacjach się nie skończy, bo są sponsorzy, którzy chcą ufundować kolejne konstrukcje. 

Do pojemnika można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, nie tylko te po napojach. Mogą to być nakrętki po szamponie, płynie do płukania, czy też po mleku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: