Handel się odbywa. Były warunki do spełnienia
Radio BIELSKO / fot. archiwum
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Handel się odbywa. Były warunki do spełnienia

Targowisko w Bielsku-Białej jest dzisiaj czynne. Jednak handlować mogą tylko ci, którzy wystawiają produkty spożywcze.Handlujący "spożywką" musieli spełnić kilka warunków, by móc towar wystawić. To m.in. założenie maseczek i rękawiczek jednorazowych. Przy każdym stoisku musi być płyn do dezynfekcji, taki sam płyn jest przy wejściu na targowisko. Na takie zasady działania zgodził się Sanepid.

- Gdyby było naprawdę więcej osób, to ktoś będzie na bramie [...] hamował [ruch - red.]. Będzie zgodnie z procedurami takimi jak obowiązują wszędzie; wytyczone linie dokąd klient może stać. My wszyscy, którzy będziemy sprzedawać: maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące - opowiada mieszkanka regionu, która handluje na bielskim targowisku. Posłuchaj.

Targowisko przy ul. Lompy będzie czynne do 11.00. Sprzedaż możliwa tylko na stanowiskach, nie ma mowy o straganach stojących poza wyznaczoną strefą. Tak samo będzie w najbliższą środę. 

Główny Inspektor Sanitarny wydał zalecenia co do sposobu handlu na targowisku, na tej liście m.in. zachowanie bezpiecznej odległości min. 1,5 metra i właściwe mycie rąk.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: