Hala będzie miała patrona?
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Hala będzie miała patrona?

Być może w przyszłym roku udać się nadać patronat hali pod Dębowcem. Na naszej antenie przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej potwierdziła, że na wstępnym etapie jest proces nadania hali imienia Zbigniewa Pietrzykowskiego.Hala pod Dębowcem będzie mieć patrona? Beskidzka Rada Olimpijska zwróciła się o nadanie jej imienia Zbigniewa Pietrzykowskiego. Pochodzący z Bestwinki pięściarz był trzykrotnym medalistą olimpijskim i czterokrotnym mistrzem Europy. Przez niemal całą karierę sportową reprezentował klub BBTS Bielsko-Biała.

- Jesteśmy na etapie wstępnym całej procedury, nadania hali pod Dębowcem im. Zbigniewa Pietrzykowskiego. Procedowanie w tym względzie będzie przebiegało w podobny sposób jak przy nadawaniu imienia np. ulicy, placu, czy rondu - mówiła na naszej antenie Dorota Piegzik-Izydorczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. 

Po przejściu ścieżki formalnej, uroczystość nadania patronatu planowana jest na kwiecień przyszłego roku, w trakcie obchodów Dnia Olimpijczyka. Posłuchaj

- Mocno trzymam kciuki za tę inicjatywę i myślę, że będzie jej szczęśliwe zakończenie - dodaje przewodniczącą RM, 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: