Gwiazdy na lodzieIzabela JanoszekIzabela Janoszek

Gwiazdy na lodzie

Gwiazdy na lodzie będzie można zobaczyć w sobotę w hali w Oświęcimiu. Wystąpią, by pomóc 6 dzieci z powiatu oświęcimskiego.Przy okazji szóstego meczu chcą pomóc szóstce podopiecznych fundacji. Taki jest plan Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy z Oświęcimia. Już w sobotę odbędzie się wielki hokejowy mecz charytatywny, w trakcie którego zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację sześciorga dzieci.

To 8-letnia Antosia z Nowej Wsi, 6-letnia Justynka i 4-letni Filipek z Oświęcimia, 3-letnie Emilka z Chełmka oraz Ala z Brzeszcz oraz zaledwie 22-miesięczna Lena z Dworów Drugich. Liczy się każda złotówka wrzucona do puszki – mówi Mirosław Semik z fundacji. Posłuchaj

W trakcie poprzednich meczów udało się zebrać prawie 185 tysięcy złotych dla potrzebujących pomocy dzieci. A okazja do kolejnej zbiórki w najbliższą sobotę. Na lodowisku pojawią się telewizyjne gwiazdy jak Julia Wróblewska, Bogdan Kalus czy… generał Roman Polko! Posłuchaj

W drużynie Przyjaciół Fundacji "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" zagra z kolei wicestarosta oświęcimski Paweł Kobielusz oraz wiceprezydent miasta Krzysztof Kania. Dużym wsparciem dla tego zespołu będzie na pewno utytułowany polski panczenista, olimpijczyk Paweł Zygmunt oraz były reprezentant Polski w piłce nożnej Maciej Iwański.

Początek widowiska o godz. 17.00, jednak organizatorzy wydarzenia zapewniają, że warto przyjść wcześniej. Będzie sporo atrakcji i wiele nagród.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: