Góry nie uciekną, nie odwołuj podróży!
fot.: Ustroń Fb
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Góry nie uciekną, nie odwołuj podróży!

„Nie odwołuj podróży, zmień termin, ocalmy turystykę". To akcja przygotowana przez Izbę Turystyki. W ten sposób, jako pierwsza w naszym regionie, zaapelowała do turystów gmina Brenna. Podobny apel wystosował również Ustroń.Chcemy zachęcić turystów do tego, by nie odwoływali przyjazdu do naszego miasta, a tylko swój pobyt przełożyli - mówi Urszula Gawełek z urzędu miasta w Ustroniu. Posłuchaj

„Góry nie uciekną, Ustroń poczeka” - to hasło ma dotrzeć do osób odwołujących świąteczne i majowe pobyty w Beskidach.
Samorząd jest zaniepokojony sytuacją lokalnych przedsiębiorców: prowadzących hotele, pensjonaty, ale też restauracje i lokale. Wiele firm może nie przetrwać trudnych czasów, w których szaleje koronawirus, a turyści zostają w domach. Posłuchaj

Szansą dla zarabiających w branży turystycznej jest właśnie pewność, że goście do nich przyjadą tyle, że w późniejszym terminie.

Ustroń stara się pomóc przedsiębiorcom nie poprzestając na apelach kierowanych do turystów.
Dzięki współpracy z Kajetanem Kajetanowiczem udało się zorganizować akcje dowożenia zakupów, zwłaszcza osobom starszym i samotnym. Najpotrzebniejsze produkty spożywcze można zamawiać telefonicznie w w jednym z wybranych sklepów. Ich listę znajdziecie na stronie urzędu miasta.

Dodatkowo, od kierowców - taksówkarzy zaangażowanych w akcję można otrzymać ręcznie szyte przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich maseczki, których materiały zostały dofinansowane przez Kajetana Kajetanowicza oraz miasto.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: