Eksplozja gazu: ruszyła zbiórka na odbudowę domu
Waszym Okiem - Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Eksplozja gazu: ruszyła zbiórka na odbudowę domu

Błyskawiczna reakcja i chęć niesienia pomocy.Anna Pawełek, mieszkanka Międzybrodzia Bialskiego, na popularnym portalu crowdfundingowym założyła zbiórkę z przeznaczeniem na pomoc rodzinie, która ucierpiała w dzisiejszym wybuchu gazu w Kobiernicach. Cel to uzbierać 200 tys. złotych. Ta wirtualna skarbonka zapełnia się bardzo szybko, zbiórkę wsparło już kilkaset osób.

- Zrzutka w ogóle w takim tempie rośnie, że nie da się tego opisać. Mnóstwo wiadomości dostaję z podziękowaniem, z wyrazami wdzięczności [...]. Ta zrzutka jest mi bardzo bliska, bo w tej rodzinie jest wolontariusz Szlachetnej Paczki z mojego rejonu - opowiadała nam Anna Pawełek. Posłuchaj.
 
Mieszkanka Międzybrodzia Bialskiego zapewnia, że całość uzbieranej kwoty trafi do potrzebującej rodziny, która po wybuchu gazu musi odbudować dom. Annę Pawełek uwiarygadnia dotychczasowa praca wolontariuszki. Jest liderką rejonu akcji Szlachetna Paczka na teren gminy Czernichów i Porąbka. Wcześniej angażowała się w inicjatywy charytatywne w Bielsku-Białej.  

Link do zbiórki TUTAJ.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: