Duże emocje w Wapienicy. Mieszkańcy nie chcą spalarni
Agnieszka Dąbrowska/Radio BIELSKO
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Duże emocje w Wapienicy. Mieszkańcy nie chcą spalarni

Kilkaset osób przyszło na spotkanie w bielskiej Wapienicy. W większości w jednym celu - wyrazić swój sprzeciw wobec planów budowy spalarni śmieci.Żółta kartka dla urzędu, a będzie czerwona - padło wczoraj z sali szkoły podstawowej w Wapienicy, gdzie odbywało się spotkanie dotyczące strategii Bielska-Białej do 2030 roku. Mieszkańcy stawili się w tak dużej liczbie, że szkolna aula nie dała rady ich pomieścić. Powód - obawa przed planami budowy spalarni śmieci w ich dzielnicy. Posłuchajcie!

Ci którzy przyszli z powodu spalarni śmieci i ci, którzy liczyli na dyskusję o różnych problemach dzielnicy byli rozczarowani, bo ze spotkania niewiele wynikało. Atmosfera była gorąca, bo mieszkańcy mieli wiele pytań, które pozostawały bez odpowiedzi. Krótka wypowiedź na początku i końcu wiceprezydenta Piotra Kuci nie satysfakcjonowała ich. Posłuchajcie!

O tym, co najbardziej nurtuje mieszkańców w kwestii budowy spalarni będzie można porozmawiać na spotkaniu już tylko do tego przeznaczonym. Prezydent zaproponował takie za trzy tygodnie - 12 marca o godzinie 18.00. Na razie pytać będzie można online. Od poniedziałku ma zacząć działać platforma o adresie www.itpobielskobiala.pl.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: