Duża kasa dla strażaków ochotników- ponad 1 mln zł!Magda FritzMagda Fritz

Duża kasa dla strażaków ochotników- ponad 1 mln zł!

Najbardziej zaradni, starając się o środki w różnych miejscach, odebrali nawet kilka dotacji.Ponad 1 mln zł dla strażaków ochotników z Bielska-Białej oraz powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Po 5 tys. zł otrzymały jednostki OSP, które złożyły wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W trakcie uroczystości wręczono również promesy na zadanie
"Zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia przeznaczonego do likwidacji zagrożeń środowiska naturalnego” przyznane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

Jak mówi Rafał Kotrys, prezes OSP Trzebinia czasu na złożenie wniosku dużo nie było, ale wszystkie jednostki straży ochotniczej z gminy Świnna takie dofinansowanie otrzymały. Na co je przeznaczą? Posłuchajcie. 

"To duża pomoc dla nas, ponieważ są to pieniądze które możemy wydać na zakupy nie związane bezpośrednio z działaniami gaśniczymi"- mówili szefowie jednostek. PosłuchajcieKrzysztofa Wieczerzaka, prezesa OSP Międzyrzecze Górne. 

Dodatkowe środki z MSWiA pozyskało 206 jednostek OSP z 4 powiatów na południu woj. śląskiego.

Najbardziej zaradni starając się o środki w różnych miejscach odebrali nawet kilka dotacji. Jedną z takich jednostek jest OSP w Łodygowicach. Ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach otrzymali dotację w wysokości 5,2 tys. zł na zakup sprzętu do likwidacji zagrożeń środowiska naturalnego. Kolejna dotacja, to zadanie publiczne "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. Tak jak wszystkie starające się o nie jednostki, otrzymali promesę na kwotę 5 tys. zł. Dodatkowo, za wybitne zaangażowanie się jednostki w działalność ochrony przeciwpożarowej, MSWiA dołożyło im jeszcze specjalną promesę na 3 tys. zł. Podobną nagrodę otrzymały tylko 4 jednostki z Żywiecczyzny. Oprócz Łodygowic, to Międzybrodzie Żywieckie, Łękawica i Nieledwia.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: