Dostaną laptopy. Oczywistość czy fanaberia?
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Dostaną laptopy. Oczywistość czy fanaberia?

Nawet 46 ryz papieru zużywają na jedną sesję! Stąd pomysł, by bielscy radni dostali laptopy.Radni dostaną służbowe laptopy. To nowy pomysł w bielskim ratuszu, który ma zostać zrealizowany, choć nie wiadomo jeszcze kiedy. Ta informacja wywołała burzę komentarzy - od tych, że to oczywista kolej rzeczy w XXI wieku, po te negatywne mówiące o marnowaniu publicznych pieniędzy. Przewodniczący rady miejskiej Janusz Okrzesik wyjaśnia, co jest powodem tej decyzji. Posłuchajcie!

Jako przykład przewodniczący podaje sesję z czerwca ubiegłego roku, gdzie zużyto 46 ryz papieru, to 23 tysiące kartek, większość z tego dwustronnie zadrukowanych. Część radnych chce, by wszystkie te dokumenty trafiały na serwer, dzięki czemu wersje papierowe będą zbędne. Sieć w ratuszu jest jednak zabezpieczona i nie można korzystać z niej na własnym sprzęcie. Służbowe laptopy rozwiązałyby więc ten problem.

Okrzesik dementuje wszelkie plotki dotyczące kwot - na razie nie ma konkretów - to znaczy, że nie wiadomo jakiej firmy będą komputery ani ile będą kosztować.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: