Długi weekend. Jak świętujemy?
Magda FritzMagda Fritz

Długi weekend. Jak świętujemy?

To jest rozśpiewane i radosne święto Niepodległości w Bielsku-Białej.Warszawianka, Marsz strzelców, Hej ułani, Białe róże, O mój rozmarynie- młodzież z bielskich szkół średnich wzięła udział w Narodowym Śpiewaniu na Starym Rynku w Bielsku-Białej. Wydarzenie z okazji święta Niepodległości, jak co roku zorganizowało liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego. Posłuchajcie. 

Do młodzieży dołączyli przedszkolaki i mieszkańcy. Każdy uczestnik otrzymał śpiewnik z tekstami. Jakie znaczenie dla nastolatków ma niepodległość? Posłuchajcie. 

Jeśli ktoś nie mógł być na Starówce, nic straconego. W poniedziałek 11 lisopada w samo południe na placu Ratuszowym będzie wspólne śpiewanie hymnu Polski. 

Na uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego zapraszają władze miasta. Będzie podkład muzyczny i chór. Zaśpiewać może każdy, początek o godz. 12:00. Potem uroczystości miejskie przeniosą się na cmentarz Wojska Polskiego, gdzie odbędzie się uroczysty apel pamięci z udziałem bielskich spadochroniarzy. W niedzielny wieczór warto wybrać się na koncert galowy do Bielskiego Centrum Kultury. "To będzie historia Polski, pisana piosenką"- jak informuje Jerzy Pieszka, dyrektor BCK bilety na to wydarzenie jeszcze są.
Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: