Darmowy kurs. Zapisy prowadzone są do poniedziałku
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Darmowy kurs. Zapisy prowadzone są do poniedziałku

W Bielsku-Białej ponownie odbywać się będzie kurs języka polskiego dla obcokrajowców.W mieście i pow. bielskim żyje oraz pracuje kilkanaście tysięcy obywateli Ukrainy. Te lekcje mają im pomóc w komunikacji podczas podstawowych czynności np. w urzędzie. To lekcje darmowe i jak pokazuje praktyka, udział w nich biorą nie tylko obywatele Ukrainy. W ostatniej edycji z kursu skorzystała Kolumbijka oraz Amerykanka.

- To będzie czteromiesięczny kurs, po zakończeniu uczestnicy otrzymają certyfikat. Kurs ten zapewnia, że na poziomie komunikacyjnym obcokrajowiec będzie w stanie się porozumieć - opowiadała na naszej antenie Grażyna Staniszewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które prowadzi ośrodek "MyBB". Posłuchaj.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele. Uczestnicy muszą sobie zarezerwować 2 godziny w tygodniu, a lekcje odbywają się o różnej porze, by pracujący na zmiany także mogli brać w nich udział.

Zapisy trwają do poniedziałku (20.01). Przyjmowane są w siedzibie Ośrodka Integracji Obcokrajowców przy ul. Krasińskiego 5a/10, blisko pl. Chrobrego lub mailowo pod adresem info@mybb.org.pl.

Dla obywateli Ukrainy informacja w wersji dźwiękowej, w języku ukraińskim (mówi Nelia Dudek). POSŁUCHAJ.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: