Czary-mary przy ladzie
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Czary-mary przy ladzie

Ekspedientki z osiedlowych sklepów w Bielsku-Białej ostrzegają. Grasują oszuści, przez których można stracić pieniądze.Mechanizm zastosowany w sklepach na Os. Beskidzkim był odwrotny do metody na "rozmienianie pieniędzy". Oszust prosił ekspedientkę o zamianę dwóch banknotów 50-złotowych na 100-złotowy. Gdy setkę dostał, szybko podmienił ją na nominał 10 złotych, a obsługującej kasjerce wmówił, że omyłkowo taki banknot właśnie mu wydała. Posłuchaj.

To, że doszło do oszustwa na jaw wychodzi po zliczeniu utargu. W kasie brakuje 90 złotych. Jak działa mechanizm oszusta widać także na nagraniu ze sklepowego monitoringu.

Ekspedientki, z którymi rozmawialiśmy opowiadają, że w sobotę były na tym osiedlu co najmniej dwa przypadki tego typu oszustwa. W obu ekspedientki dały się nabrać, w obu także oszustem była ta sama osoba. Jak relacjonują kasjerki, to mężczyzna w wieku ok. 40 lat i odjeżdżał sprzed sklepu na rowerze. W ich ocenie tego typu przypadków będzie więcej, bo sposób wzbogacenia się przez oszusta jest bardzo szybki.

fot. pixabay.com, na licencji CCO.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: