Ciężarówka uniemożliwiła kursowanie pociągów AKTUALIZACJA
fot.: Fb Antoni Szlagor
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Ciężarówka uniemożliwiła kursowanie pociągów AKTUALIZACJA

Ciężarówka uszkodziła trasę z Żywca do Skawiny. Ruch pociągów na linii Żywiec – Sucha Beskidzka jest wstrzymany.Wczoraj po godz. 20 samochód ciężarowy z żurawiem uszkodził sieć trakcyjną i urządzenia na przejeździe kolejowo-drogowym w Żywcu. Przewrócone są dwa słupy trakcyjne, złamane dwa drągi rogatki oraz słupy oświetleniowe. Na miejsce przyjechał specjalny pociąg do naprawy sieci trakcyjnej. Teren zabezpieczono. Zakończenie prowadzonej non-stop naprawy planowane jest dziś po południu.

A to oznacza duże utrudnienia dla pasażerów. Pociągi PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą przez Skawinę, Oświęcim, Mysłowice, Katowice. Przewoźnik zapewnił zastępczą komunikację autobusową na odcinku Sucha Beskidzka - Katowice. Pociąg PKP Intercity z Żywca do Zakopanego o godz. 10:10 przejedzie z wykorzystaniem lokomotywy spalinowej, a to wydłuży czas podróży.
Pasażerowie na stacjach i przystankach są na bieżąco informowani o sytuacji – informuje PKP PLK.

AKTUALIZACJA (06.08)

Ruch pociągów na linii Żywiec - Sucha Beskidzka został przywrócony. Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych pracowały przez ponad dobę przy naprawie uszkodzonej sieci trakcyjnej w Żywcu. Od godz. 23.00 pociągi jeżdżą już bez przeszkód.

Wcześniej 4 pociągi PKP Intercity musiały przejechać przez przejazd wykorzystując do tego celu... lokomotywę spalinową!


Zobacz inne wiadomości tego autora: