Chcą remontu zabytku. Teraz nie ma tam wstępu
Magda FritzMagda Fritz

Chcą remontu zabytku. Teraz nie ma tam wstępu

Ruszyło głosowanie w ramach 1 edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.Jest szansa na konserwację kaplicy zamkowej w Bielsku-Białej. To miejsce pochówku przedstawicieli książąt Sułkowskich, którzy byli właścicielami zamku przez prawie dwa wieki!

Projekt Muzeum Historycznego, które ma tutaj siedzibę pomyślnie przeszedł weryfikację i można na niego głosować w ramach pierwszego Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego województwa śląskiego. Jak mówi Grzegorz Madej z muzeum kaplica od dawna czeka na renowację wnętrz. Wszystko z powodu ogromnego kosztu tego przedsięwzięcia. "W ramach budżetu obywatelskiego staramy się o prawie milion złotych"- mówi Madej.Posłuchajcie. 

Kaplica św. Anny to mauzoleum rodu Sułkowskich. W kryptach pod posadzką spoczywa 8 przedstawicieli tego rodu.

Głosowanie w budżecie obywatelskim woj. śląskiego właśnie ruszyło i potrwa do końca miesiąca. Wśród 17 projektów wojewódzkich są jeszcze 2 z Podbeskidzia: budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej w gminie Gilowice oraz stworzenie Cyfrowych Laboratoriów Młodych Artystów.

W zadaniach podregionalnych (dla terenu powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego oraz miasta Bielska-Białej) możecie głosować na 3 projekty. Są to: wyznaczenie Zbójnickiej Ścieżki Trzech Harnasi, biegnącej od Trójstyku przez Zwardoń i Milówkę do Rajczy, stworzenie Pracowni Aktywnej Edukacji oraz zakup samochodu do transportu pajcentów dla szpitala kolejowego w Wilkowicach. 

Głosowanie odbywa się elektronicznie. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: