CBA I NIK powiadomione o sytuacji w SFR
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

CBA I NIK powiadomione o sytuacji w SFR

Zawiadomienie do CBA i wniosek o kontrolę do NIK złożył bielski poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń. Oba dokumenty dotyczą działalności na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej Tomasza Małodobrego. Małodobry został już odwołany przez Ministerstwo Kultury.- Zaświeciło słoneczko nad Studiem Filmów Rysunkowych ponieważ odwołano pełniącego obowiązki dyrektora - tak rozpoczął dzisiejszy briefing prasowy przed bielskim studiem poseł KO.

Kilka tygodni temu Mirosław Suchoń alarmował, że powołanie Tomasza Małodobrego odbyło się w sposób skandaliczny, bez przeprowadzenia konkursu. Podobnie poseł oceniał decyzje nowego dyrektora, w tym te personalne. 23 lutego Ministerstwo Kultury podało, że Małodobry został odwołany ze stanowiska, ze względu na utratę zaufania. Taka decyzja nie kończy jednak sprawy  - podkreślał dziś Suchoń.
 
Przypomniał, że trwa jego kontrola poselska w ministerstwie w tej sprawie. Mirosław Suchoń poinformował też, że zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne. W bielskim studiu - jego zdaniem - „mogło dojść do szeregu nieprawidłowości”. Parlamentarzysta skierował także wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie kontroli dotyczącej gospodarki finansowej.
Chodzi m.in. o płatności za faktury dokumentujące rzekomo wykonane usługi oraz dostawy wyposażenia, które mogło zostać zakupione z pominięciem przepisów. Posłuchaj
- W ramach tej kontroli poprosiłem również o sprawdzenie transparentności, przejrzystości, celowości zatrudniania kolejnych osób, ponieważ okazało się, że nagle kadra zaczęła puchnąć w zupełnie niewytłumaczalny sposób - mówił poseł. Posłuchaj
 
- Nie wykluczam, że moje wnioski i zawiadomienia do CBA i NIK będą uzupełnione – dodawał Mirosław Suchoń. Jak wyjaśniał, „cały czas spływają w sprawie nowe informacje”.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: