Budowa windy i boksu garażowego na pojazdy pożarnicze
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Budowa windy i boksu garażowego na pojazdy pożarnicze

Będzie przebudowa i rozbudowa domu strażaka w Bystrej. Gmina Wilkowice uzyskała na to zadanie 900 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.- Planowaną inwestycją jest rozbudowa istniejącego domu strażaka w Bystrej, poprzez wybudowanie boksu garażowego na minimum 2 pojazdy - opowiadał nam Grzegorz Gabor, komendant gminny OSP gminy Wilkowice.Posłuchaj

Dom strażaka w Bystrej to też obiekt, który w powszechnym zakresie służy mieszkańcom. Jest tam sala widowiskowa, w tym budynku mieści się także filia biblioteki. Jedną z bolączek jest to, że nie ma tam windy i to w zasadzie uniemożliwia dostęp osobom niepełnosprawnym. 

- Ta część tylna jest wykorzystywana do festynów, jarmarków i ona nie miała żadnego wejścia na salę widowiskową od tyłu, więc tam powstanie winda. Zostanie całkowicie przebudowany ten teren - mówi z kolei wójt gminy Wilkowice. Janusz Zemanek do przekazanej informacji dodaje, że samorząd wnioskuje jeszcze o dotację na 2 mln zł ze wsparcia dla gmin popegeerowskich. Chodzi o całkowitą przebudowę placu za strażnicą, ten teren trzeba przede wszystkim utwardzić. Każdy kto brał tam udział w festynie gdy spadł deszcz, wie jak sytuacja wygląda w tym miejscu. 

Gmina ma projekt budowlany na to zadanie, po uzupełnieniu odpowiedniej dokumentacji możliwe będzie ogłoszenie przetargu.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: