Brak szczepionek. "To zaburzyło nasz harmonogram"
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Brak szczepionek. "To zaburzyło nasz harmonogram"

Miały dziś ruszyć szczepienia przeciwko Covid-19, m.in. w Beskidzkim Centrum Onkologii - nie ruszyły, bo są opóźnienia w dostawach szczepionki. To nie wszystko. Seniorzy - w tym z Bielska-Białej - mają problemy z zapisaniem się na szczepienie. Do końca kwartału pula jest już wyczerpana.Mocno rozczarowane jest starsze małżeństwo z Bielska -Białej, z którym rozmawialiśmy. Seniorów spotkaliśmy dziś przed Beskidzkim Centrum Onkologii. Przyjechali się zapisać na szczepienie przeciw Covid, usłyszeli, że możliwe to będzie dopiero pod koniec marca, bo wszystkie terminy są zajęte. Z kwitkiem odsyłani są od piątku. Posłuchaj.

Pełnomocnik rząd ds. szczepień, minister Michał Dworczyk, apelował o to, by seniorzy korzystali ze zdalnych form rejestracji, by nie tłoczyć się w kolejkach przed POZ-tami (tak było w piątek). Jedną z form zapisu na szczepienie jest skorzystanie z bezpłatnej infolinii, jej numer to 989. Jednak pula terminów na cały kwartał została już wyczerpana. 

W Beskidzkim Centrum Onkologii miały dziś ruszyć szczepienia osób z grupy "1" - nie ruszyły, bo są opóźnienia w dostawach szczepionki. -  To zaburzyło nasz harmonogram [...], bo my mamy zespół medyczny, to są lekarze, którzy dyżurują [...]. Nic nie możemy przygotować, bo nie mamy jasnej strategii lokalnej, dlatego mój apel - tak jak pozostałych kolegów - jest o to, żeby współpracować z samorządami, bo później na szczeblu centralnym to nie działa - komentowała senator Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Gorgoń-Komor, lekarz z BCO. Posłuchaj.

Jeśli dotrą dostawy szczepionki to akcja szczepień seniorów ruszy natychmiast (prawdopodobnie jutro). Nie będą to też ilości oszałamiające, bo na jeden punkt ma przypaść 30 szczepionek (tygodniowo).

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: