Bez udziału publiczności? AKTUALIZACJA
unia-oswiecim.pl
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Bez udziału publiczności? AKTUALIZACJA

Nie wiadomo czy półfinały mistrzostw Polski w hokeju na lodzie odbędą się z udziałem publiczności. To, oczywiście, w związku z epidemią koronawirusa. Pierwsze dwa mecze play-off pomiędzy Unią Oświęcim a GKS Jastrzębie mają odbyć się w najbliższy piątek i sobotę (13 i 14 marca) na oświęcimskim lodowisku.W związku z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, który rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, prezydent Oświęcimia zwołał w urzędzie miasta specjalne spotkanie. W naradzie wziął udział Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport, która jest organizatorem meczów oraz prezes TH Unia Oświęcim Mariusz Sibik.

"Wszyscy chcemy, aby te mecze odbyły się z udziałem oświęcimskiej publiczności. Jednak rozprzestrzenianie się koronawirusa ma dynamiczny przebieg. Będziemy więc monitorować rozwój wydarzeń i na bieżąco podejmować odpowiednie działania" – oświadczył prezydent Janusz Chwierut.
Dodał, że zgodnie z zaleceniem rządu decyzję o odwołaniu imprez masowych może podjąć wojewoda małopolski. Wtedy organizator będzie się musiał do niej zastosować.

AKTUALIZACJA  (11.10)

Sezon hokeistów zakończony! Tak zdecydowały władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącym w półfinałach fazy play-off. To, oczywiście, z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa. Decyzję podjęto jednogłośnie, kierując się odpowiedzialnością i troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz pozostałych uczestników rywalizacji – informuje Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Mistrzem Polski została drużyna GKS Tychy.

Zobacz inne wiadomości tego autora: