Będzie remont, ale miasto się nie dołożyPaweł ChudeckiPaweł Chudecki

Będzie remont, ale miasto się nie dołoży

W powiecie mają żal do władz miasta, że te nie chcą dołożyć się do remontu drogi na swoim terenie.Droga powiatowa Żywiec-Lipowa-Buczkowice i biegnący przez Żywiec właśnie fragment ul. Leśnianka, po latach starań będzie przebudowany. Żywieckie starostwo czeka na wydanie pozwolenia budowlanego i rusza z pracami. To na terenie Żywca priorytetowa dla powiatu inwestycja. Koszt samej dokumentacji to ponad 100 tys zł. W powiecie mają jednak żal do władz miasta, że te nie chcą dołożyć się do remontu drogi na swoim terenie, mówi starosta żywiecki Andrzeja Kalata.
Posłuchaj
Do tej pory nie wpłynęło do naszego Urzędu żadne oficjalne pismo w tej sprawie, dowiadujemy się w żywieckim ratuszu. Mimo to, miasto i tak nie zakłada partycypacji w kosztach remontu Leśnianki.

Nie zakładamy partycypacji w kosztach tego przedsięwzięcia, ponieważ - pomimo tego że z wielu naszych dróg miejskich korzystają kierowcy z całego powiatu - powiat nie partycypuje w kosztach utrzymania dróg miejskich. Natomiast rozmawiałem na temat tej drogi z panem starostą Andrzejem Kalatą, który zapewnił mnie, że stara się o pozyskanie na remont Leśnianki środków zewnętrznych. Uważam, że to bardzo dobry kierunek - mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: