"Barykada" blokuje dojazd?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

"Barykada" blokuje dojazd?

Betonowa barykada blokuje dojazd do nas karetki pogotowia – alarmuje Agnieszka Drwięga z Czechowic-Dziedzic.Jak mówi czechowiczanka, jest problem z dojazdem służb ratunkowych pod jej dom oraz sąsiedni blok nr 7 przy ul. Piotra Skargi. Kilka lat przed blokiem ustawiono bowiem zaporę, która uniemożliwia przejazd tamtędy samochodom. Dojechać pod mój dom można tylko ulicą Skargi, ale nie wszyscy kierowcy karetek o tym wiedzą - mówi pani Agnieszka. Posłuchaj

Zaporę przed blokiem ustawiono na zlecenie Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jej prezes Jacek Gąsiorowski wyjaśnia, że mieszkańcy żądali wprowadzenie zakazu ruchu w tym miejscu, a w związku z tym, że kierowcy nie stosowali się do znaków, zdecydowano o postawieniu zapory. Dlatego przeszkoda nie zostanie usunięta… Posłuchaj

Prezes Gąsiorowski podkreśla, że miejsce w którym stoi zapora to teren należący do spółdzielni mieszkaniowej, a nie droga. Twierdzi również, że nawigacja z której korzystają kierowcy nie wyznacza tamtędy trasy.

A co na temat betonowej przeszkody myślą mieszkańcy bloku? Jedni nie chcą hałasu silników, smrodu spalin i samochodów przejeżdżających tuż pod oknami. Drudzy uważają, że najważniejszy jest swobodny dojazd pod blok, w tym służb ratunkowych.

Część osób jest zdania, że przeszkoda powinna zostać usunięta. Posłuchaj Pan Mieczysław z kolei twierdzi, że dojazd karetek nie jest utrudniony, a betonowa zapora jak stoi, tak stać powinna.

W kwestii budzącej emocje zapory Czechowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa przeprowadziła ankietę wśród mieszkańców bloku nr 7 przy ul. Piotra Skargi. Żadna ze stron sporu nie uzyskała „zdecydowanej większości”, a "sprawa jest na tyle ważna, że nie możemy się kierować przewagą jednego czy dwóch głosów" – podsumowuje prezes spółdzielni Jacek Gąsiorowski.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: