Jadą na front
Fot. KA
Robert FraśRobert Fraś

Jadą na front

Podczas ostatnich wyborów zebrano aż 12 ton banerów. Podobnie może być i tym razem. Stowarzyszenie „HOPE Krzysztof Adamski” z Brzeszcz prowadzi zbiórkę banerów wyborczych, które są przekształcane na torby na żywność i nosze medyczne, a następnie dostarczane na ukraiński front.
Ważne jest, aby były czyste, niepodarte i wolne od trytytek, co ułatwia ich dalsze przetwarzanie. Przekazanie banerów to nie tylko sposób na pozbycie się niepotrzebnych odpadów, ale również forma pomocy dla Ukrainy. Banery nie podlegają recyklingowi, a ich utylizacja jest kosztowna. Z kolei zrobione z nich torby i nosze są niezbędne osobom na froncie.
- Dajemy banerom drugie życie. Szyjemy z nich torby i nosze, które sami dostarczamy do Ukrainy, tam gdzie toczy się prawdziwa wojna - mówi nam Krzysztof Adamski, prezes stowarzyszenia. Posłuchaj
To  druga edycja akcji. Jesienią tony przerobionych banerów przewieziono do Ukrainy wozem strażackim. 
- Przyjmujemy chętnie również darowizny, które pomagają w prowadzeniu dalszych działań pomocowych – dodaje Krzysztof Adamski. 
Osoby zainteresowane mogą dostarczyć banery osobiście pod wskazany adres stowarzyszenia: ul. Kościuszki 24 w Brzeszczach, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 452 259 161.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: