Autografy i zabawa z gwiazdą
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Autografy i zabawa z gwiazdą

Sportowy piknik dla dzieci i dorosłych, zawodników w 100% sprawnych i tych niepełnosprawnych, ale silnych duchem, odbył się dziś w Czechowicach-Dziedzicach. W imprezie uczestniczył jego sportowy patron Łukasz Piszczek.To gwiazda piłkarskiej reprezentacji Polski i Borussii Dortmund przyciągała największą uwagę uczestników dzisiejszego wydarzenia. Obecny gracz LKS Goczałkowice z uśmiechem na twarzy pozował do zdjęć, rozdawał autografy, a później po prostu grał z niepełnosprawnymi piłkarzami. Posłuchaj

Mimo że zwykle widzieliśmy go w roli prawego obrońcy, Łukasz Piszczek najpierw stanął w bramce. Kilku strzałów nie udało mu się obronić! Posłuchaj Później podawał piłkę, a strzelali inni. 
 
Były reprezentant Polski podkreślał, że jak się gra w piłkę, trzeba się uśmiechać i faktycznie ten uśmiech nie schodził nie tylko z jego twarzy, ale też zawodników niepełnosprawnych.
 
W pikniku wzięli udział podopieczni Domu Kulejących Aniołów z Piasku, ośrodka Caritas Archidiecezji Katowickiej w Pszczynie, Stowarzyszenia Rodziców i Osób Niepełnosprawnych „Wsparcie”, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Nie możemy też zapomnieć o wychowankach klubu UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, którzy pokazali swoje piłkarskie umiejętności. Na boisku walczyli również samorządowcy z powiatu pszczyńskiego ze swoimi kolegami z Czechowic.
 
A jak Anioły z Piasku czuły się na pikniku? Cudownie – odpowiada Krystyna Fuławka. Posłuchaj Podkreśla, że z powodu pandemii niepełnosprawni, zarówno dzieci jak i dorośli, zostali zamknięci w swoich domach. A takie imprezy to dla nich po prostu powrót do normalności i okazja, by spotkać innych.
 
Pani Krystyna zaznacza jednak, że w pikniku w Czechowicach mogły uczestniczyć tylko najsilniejsze i najsprawniejsze z Aniołów, natomiast ponad 80% osób z niepełnosprawnościami pozostało w domach.
- Myślimy, że uprosimy organizatorów, by za rok ten piknik odbył się w dniu powszednim, kiedy możemy autobusami przywieźć wszystkie nasze dzieci – mówiła prezes pszczyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
 
Osoby zaangażowane w organizację pikniku, reprezentujący Pszczynę i Czechowice-Dziedzice: działacze sportowi, samorządowcy, politycy i przede wszystkim opiekunowie osób niepełnosprawnych podkreślali jednak, że to dopiero początek! Ciąg dalszy nastąpi!

 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: