Akcja protestacyjna trwa już tygodniami
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Akcja protestacyjna trwa już tygodniami

W bielskiej Thermie trwa akcja protestacyjna. Budynki spółki są oflagowane.Tę kwestię poruszaliśmy w porannej rozmowie z Adamem Ruśniakiem - zastępcą prezydenta Bielska-Białej, a jednocześnie członkiem rady nadzorczej Thermy. - Od jakiegoś czasu toczyły się rozmowy pomiędzy załogą a zarządem, z tego względu, że był tam taki "efekt" związany z likwidacją układu zbiorowego pracy. De facto chodziło o zapisy układu zbiorowego, który gwarantował pracownikom pewne korzyści finansowe. I to jakby był ten przyczynek, w zeszłym roku, że do takiego sporu doszło - mówił na naszej antenie wiceprezydent miasta. Posłuchaj.

To skutkowało przejściem większości załogi na umowę o pracę. Do tego doszły oczekiwania związane z podwyżkami płac. - Na ten moment sytuacja wydaje się, w jakiś sposób, opanowana - dodaje Adam Ruśniak.

Temat śledzimy od kilku tygodni. Gdy w grudniu kontaktowaliśmy się z szefem związków zawodowych otrzymaliśmy tylko krótkiego SMS-a o treści: dziękuję za zainteresowanie. Obecnie nie udzielamy żadnych informacji

Na przełomie roku doszło do przekształceń w Thermie i teraz jest tam jednoosobowy zarząd w osobie Andrzej Listowskiego. Gmina Bielsko-Biała jest udziałowcem w tej spółce na poziomie 98%.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: