A TY wiesz, jak uratować życie?
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

A TY wiesz, jak uratować życie?

Ktoś leży na chodniku, a ludzie spuszczają wzrok i omijają go szerokim łukiem. To niestety bardzo częsty scenariusz. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, co byście zrobili i czy potrafilibyście pomóc. Jeśli macie wątpliwości, Gra o życie jest dla was.Mnóstwo osób z urazami głowy trafia zimą na pogotowie. Nie trudno o to na lodowisku czy oblodzonym chodniku. Co zrobić w takiej sytuacji? O tym mówiła dziś na naszej antenie Joanna Markieton, ratownik medyczny z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, z którym rozpoczynamy kolejną edycję akcji Gra o życie. Posłuchajcie!
 
Jeśli poszkodowany jest przytomny, ale skarży się na zawroty głowy, wymiotuje lub mówi nieskładnie, należy wezwać pomoc. Gdy twierdzi, że wszystko w porządku i tak ktoś powinien obserwować go w najbliższych godzinach.

Co dokładnie robić, jak wygląda pozycja bezpieczna albo jak wykonać masaż serca, możecie dowiedzieć się dzisiaj na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Razem z ratownikami medycznymi czekamy na was od 15.00 do 18.00, żeby każdy w praktyce mógł spróbować udzielania pierwszej pomocy. Posłuchajcie!

Jeśli nie dacie rady nas odwiedzić, to zarezerwujcie sobie czas w kolejny czwartek. Co tydzień o poranku na antenie rozmowa ze specjalistami, a później praktyczne ćwiczenia - na Sarnim Stoku, na Skrzycznem i na Dębowcu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: