Przyjacielu posprzątaj! To nie KUPA roboty
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Przyjacielu posprzątaj! To nie KUPA roboty

Fundacja Ekologiczna ARKA i Fundacja KLAMRA zainaugurowały ogólnopolską kampanię edukacyjną „Przyjacielu posprzątaj! To nie kupa roboty”, dotyczącej sprzątania psich odchodów.Kampania rozpoczęła się przed południem przed Szkołą Podstawową nr 5 w Żywcu. Uczniowie wraz z Dariuszem Paczkowskim z Fundacji Klamra i Wojciechem Owczarzem z Fundacji Arka, przygotowali plakaty promujące sprzątanie psich nieczystości wśród mieszkańców Osiedla 700-lecia w Żywcu.
Uczestnicy podzielili się kilka grup, każda dostała taśmę klejącą, nożyczki i plakaty, tak wyposażeni ruszyli. Kampania prowadzona jest wspólnie z Urzędem Miejskim w Żywcu. W akcji wziął udział burmistrz Żywca, Antoni Szlagor, który przytoczył dzieciom ciekawą anegdotę.
-Ja tutaj na osiedlu prowadziłem różne akcje. Sprzątałem psie odchody z radnymi, z członkami spółdzielni mieszkaniowej. Jeden pan śmiał się z nas jak tak sprzątaliśmy, nagle nogą do jednej kupy wszedł... Buty miał "kościółkowe", tzw. niedzielne i potem musiał je dokładnie czyścić bo chyba szedł na randkę- mówił burmistrz Żywca.
Kilka lat temu Spółdzielnia Mieszkaniowa Gronie zakupiła specjalny odkurzacz do psich odchodów. Jedak specjalistyczny sprzęt także ma czasami problemy ze sprzątaniem. Psich ekskrementów jest zdecydowanie za dużo. Każdy właściciel czworonoga powinien zadbać o to żeby pozostawić po swoim pupilu czystość. Przecież na osiedlach bawią się dzieci...- przypomina z-ca prezesa SM Gronie, Tadeusz Dunat.
Posprzątaj po swoim przyjacielu. To banalnie proste! Nie trzeba rękawiczek, wystarczy foliowy woreczek. Możesz go nosić zawsze w kiszeni, nic nie waży. Oczyść trawnik, plac zabaw czy chodnik z przykrych niespodzianek. Pozwól sąsiadom polubić Twego najlepszego przyjaciela. Wiesz ile ton psich odchodów zanieczyszcza przestrzeń w Twojej gminie? Przyjacielu posprzątaj To nie kupa roboty!
Autorem plakatu jest Dariusz Paczkowski oraz Wiesław Łysakowski, Compal.

Posłuchaj audycji:Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: