90 rowerów do wypożyczenia
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

90 rowerów do wypożyczenia

Około 10 mln zł mniej na utrzymanie miejskiej infrastruktury i inwestycje przeznaczy w tym roku samorząd Oświęcimia. Mimo trudnej sytuacji finansowej, w mieście sporo jednak będzie się działo.Utrzymanie inwestycji na wysokim poziomie - jak podkreśla prezydent miasta Janusz Chwierut - wynika m. in. z pozyskania znacznych pieniędzy unijnych. Najważniejsze przedsięwzięcia współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej to: dokończenie budowa węzła przesiadkowego typu Park and Ride i rozpoczęcie prac przy parku Pokoju.

W planach jest również montaż tablic informacji pasażerskiej czy zakup elektrycznego autobusu. Nowością w mieście będzie Oświęcimski Rower Aglomeracyjny czyli system dzięki któremu z 9 stacji zlokalizowanych w Oświęcimiu, Harmężach oraz Brzezince mieszkańcy będą mogli wypożyczać jednoślady (w sumie zamontowanych zostanie 110 stojaków dla 90 rowerów, w tym 18 dziecięcych). Będzie też nowa atrakcja dla miłośników historii i turystów. W tym roku udostępnione zostaną do zwiedzania tunele pod zamkiem.

Kierowcy mogą spodziewać się przebudowy wielu ulic m.in. Prusa, Żwirki i Wigury, Piłsudskiego oraz Zaborskiej (od  ronda ul. Królowej Jadwigi do ul. Jagiełły). Zakończy się budowa ul. Sikorskiego. Prowadzone będą też prace na ul. Polowieckiej oraz przy drogach wewnętrznych na osiedlu Szpitalna. Wspólnie z powiatem miasto przebuduje ul. Kolbego i Powstańców Śląskich, a także ul. Tysiąclecia  od skrzyżowania z ul. Słowackiego aż do ul. Chemików. 


for.: oswiecim.pl


Zobacz inne wiadomości tego autora: