10 firm chce budować obwodnicę
fot.: GDDKiA
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

10 firm chce budować obwodnicę

Zostały otwarte oferty, które wpłynęły w ramach przetargu na projekt i budowę ostatniego z odcinków planowanej drogi ekspresowej S1 Kosztowy - Bielsko-Biała. Chodzi o obwodnicę Oświęcimia. Ma kosztować prawie 650 mln zł.Oferty złożyło 10 wykonawców. Rozpoczyna się sprawdzanie i analizowanie dokumentów – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, będzie musiał zaprojektować i wykonać dwujezdniową drogę krajową, która przebiegać będzie po nowym śladzie i zostanie dołączona do istniejącej DK44. Oprócz drogi o długości  9 km, w ramach realizacji tego odcinka inwestycji, wybudowane mają zostać trzy mosty : na Wiśle, Sole i Młynówce oraz wiadukt kolejowy.

Lokalizacja drogi obejmie województwa: małopolskie i śląskie, powiaty: oświęcimski i bieruńsko - lędziński, a konkretnie gminy: Bojszowy i Oświęcim.

Cała droga ekspresowa z Mysłowic (węzeł Kosztowy) do Bielska-Białej (węzeł Suchy Potok) przez Oświęcim ma być gotowa za 4 lata. 
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: