Znów na granicy były korki
Waszym Okiem - Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Znów na granicy były korki

Od samego rana dzwoniliście do nas z informacją o zakorkowanym dojeździe do granicy z Republiką Czeską. W szczytowym momencie sznur samochodów na S-52 miał kilkanaście kilometrów długości.- Nie doszło tam do wypadku - odpowiada Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej policji na pytanie o przyczynę długich korków w stronę granicy z Czechami. Mapy drogowe rzeczywiście zdominował dziś kolor bordowy. Stać trzeba było nawet kilka godzin.

Od Was od poranka otrzymujemy mnóstwo telefonów w tej sprawie. Jak się okazuje, Czesi wprowadzili dodatkowe kontrole dla osób przekraczających granicę, by dotrzeć do pracy. Dotyczy to kierowców osobówek.

- Tam muszą dodatkową dokumentację wypełnić. Służby po czeskiej stronie kontrolują osobowe przejazdy. Ciężarowe pojazdy [...] są "puszczane" standardową ścieżką kontroli - dodaje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Posłuchaj.
 
Wasze relacje o totalnym paraliżu komunikacyjnym potwierdzają zdjęcia, które nam przesyłacie. Do zobaczenia na facebookowym profilu Waszym Okiem - Radio Bielsko.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: