Znane są wyniki głosowania
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Znane są wyniki głosowania

Poznaliśmy wyniki w głosowaniu na przyszłoroczny Budżet Obywatelski Bielska-Białej. Zestawienie projektów wraz z uzyskaną liczbą głosów, opublikowano na dedykowanej stronie internetowej.W tej edycji w ramach budżetu partycypacyjnego Bielska-Białej do wydania było 7,4 mln zł. Za te środki zrealizowane zostaną 32 zadania w dzielnicach/osiedlach i 2 projekty ogólnomiejskie.

W przypadku tych ostatnich największą liczbę głosów zdobył projekt pod intrygującą nazwą "Poszukiwanie Przodków Joe Biden'a Straż-Kościół" (1724 głosy). Pod tym pojęciem kryje się stworzenie Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej i utworzenie miejsc parkingowych przy nowym cmentarzu w Starym Bielsku. Drugi zwycięski projekt na poziomie miejskim to "Zielone place zabaw" (1419 głosów). To z kolei projekt budowy i rozbudowy placów zabaw w czterech wskazanych dzielnicach: Bielsko Południe, Biała Północ, Hałcnowie i Straconce. 

Wśród zadań w dzielnicach akceptację mieszkańców uzyskały projekty związane z drobnymi remontami dróg i parkingów, doposażenie jednostek OSP, czy utworzeniem terenu do rekreacji i wypoczynku. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: