Zmiany w kursowaniu czerwonych autobusów [AKTUALIZACJA]
Fot. Pixabay
Beata SteklaBeata Stekla

Zmiany w kursowaniu czerwonych autobusów [AKTUALIZACJA]

4 maja w Bielsku-Białej zniknie jedna linia autobusowa, pojawi się jedna nowa, a na trasie kilku innych pojawią się nowe przystanki.Likwidowana linia to linia nr 36. Nowa linia to linia P3, kursująca między przystankami Warszawska Dworzec - Czechowice-Dziedzice Orzeszkowej. Autobus tej linii pojedzie ulicami Wałową, Podwale oraz Grażyńskiego. 

Dodatkowy przystanek - Konwojowa Marbet - zyska linia nr 19.

Podobnie stanie się na liniach 13 i 13W. Nowe przystanki na trasie tych linii w kierunku Hałcnowa Krzemionek to Grażyńskiego Mazańcowicka, Grażyńskiego Fiat II oraz Grażyńskiego Fiat. Z kolei na trasie w kierunku Lipnika zostaną uruchomione przystanki Grażyńskiego Fiat I, Grażyńskiego Fiat II, Grażyńskiego Mazańcowicka, Katowicka Skrzyżowanie oraz Katowicka Polmozbyt. Spowoduje to korektę w godzinach odjazdów autobusów.

Kurs wyjazdowy autobusu  nr 24 - z zajezdni MZK do Wapienicy, w soboty i niedziele - zostanie skierowany do przystanku Partyzantów Belos, następnie pojedzie zgodnie z dotychczasową trasą przejazdu.

Nowe rozkłady jazdy są dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie rozklady.bielsko.pl. Aby wyszukać rozkład, należy wybrać numer linii, kliknąć w konkretny przystanek, a następnie wybrać z kalendarza datę 4 maja. 

Zmiany te to kolejny etap optymalizacji sieci komunikacyjnej w mieście.

***

Od 4 maja przywrócone zostanie kursowanie linii D - w dni robocze. Na linii nr 32 powrócą kursy o 8.57 z przystanku Hałcnów Kościół oraz o 9.35 z przystanku osiedle Karpackie Kościół do zajezdni MZK. Na linii 35L powróci kurs o 15.00, z przystanku Warszawska Dworzec.

 Zobacz inne wiadomości tego autora: