Zmarł mieszkaniec Szczyrku. Był zakażony koronawirusem
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Zmarł mieszkaniec Szczyrku. Był zakażony koronawirusem

Informację potwierdziliśmy w Sanepidzie w Bielsku-Białej. Na swoim facebookowym profilu podał ją także burmistrz miasta.AKTUALIZACJA 14:30
- Była to osoba w wieku 83 lat. Miała kontakt z obywatelami Holandii, ten kontakt trwał przez kilka dni. Pacjent trafił do naszego szpitala w sobotę późnym wieczorem. W niedzielę rano stwierdzono zgon - informuje Jarosław Madowicz, wiceprezes ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach.

Wiadomo, że szczyrkowianin został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim, z niewydolnością oddechową. Z wywiadu sanitarnego wynika, że kontakt z osobami, które przyjechały z Holandii miał mniej więcej 10 dni temu. 

AKTUALIZACJA 13:08
Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę jakiś czas temu odwiedziły osoby z Holandii. Gdy pojawiły się niepokojące objawy, mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Tychach. Niestety, pacjent zmarł - podała rzeczniczka wojewody śląskiego.

AKTUALIZACJA 12:58
Ministerstwo Zdrowia na Twitterze potwierdziło śmierć mężczyzny zakażonego koronawirusem. 83-latek miał choroby współistniejące.

AKTUALIZACJA 12:38
Służby prasowe prezydenta Bielska-Białej podały, że wspomniane 4 osoby (zakażone koronawirusem) są teraz hospitalizowane, ich stan określany jest jako dobry.

AKTUALIZACJA 12:20

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że mężczyzna miał 83 lata.

WPIS:
Z pierwszych informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że był to mieszkaniec Szczyrku, w podeszłym wieku. Zgon nastąpił wczoraj w szpitalu w Tychach. Dziś żona zmarłego została przetransportowana do tej samej lecznicy w celu wykonania badań na obecność koronawirusa. 

Z tym przypadkiem zachorowania powiązane są 4 kolejne zakażenia osób, które mieszkają w Bielsku-Białej.

Proszę w tym trudnym momencie o zachowanie spokoju. Dbajmy o siebie i przestrzegajmy wszystkich zasad - napisał na Facebooku Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku.


Zobacz inne wiadomości tego autora: