Źle się jeździ, potrwa to jeszcze kilka tygodni
Beata SteklaBeata Stekla

Źle się jeździ, potrwa to jeszcze kilka tygodni

Skarżycie się na utrudnienia drogowe w centrum Szczyrku, związane z remontem drogi wojewódzkiej 942. Jak się dowiedzieliśmy, powinny one dobiec końca mniej więcej za miesiąc. Koniec remontu jest bowiem planowany na 3 listopada.W Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach ze zrozumieniem podchodzą do zniecierpliwienia kierowców. Niemniej jednak rzecznik prasowy ZDW Ryszard Pacer mówi, że przy tego typu inwestycjach utrudnienia są nieuniknione. Posłuchaj  

Remont jest określany jako "średni" i obejmuje fragment pomiędzy rondem w Buczkowicach a skrzyżowaniem z ulicą Uzdrowiskową w Szczyrku. "Średni" remont oznacza sfrezowanie istniejącego asfaltu i położenie dwóch nowych warstw masy bitumicznej (podbudowy i ścieralnej) o łącznej grubości 12 centymetrów. Wymieniane są również krawężniki i porządkowane pobocza. 

Drogowcy podzielili robotę na dwa odcinki - od ronda w Buczkowicach do skrzyżowania z ulicą Graniczną oraz między Graniczną a Uzdrowiskową. Układanie pierwszej warstwy asfaltu zakończyło się na pierwszym odcinku w miniony weekend. W czasie prac obowiązywał objazd ulicą Graniczną.

Na drugim kawałku trwa frezowanie nawierzchni i wymiana krawężników. Najpewniej około przyszłego wtorku zacznie być tam układana pierwsza warstwa masy bitumicznej. Ma tam wtedy obowiązywać ruch wahadłowy.

Druga warstwa będzie układana od razu na całości, nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy, ale raczej w drugiej połowie października. Wtedy też należy liczyć się z nasilonymi utrudnieniami. 

Jak zaznacza Ryszard Pacer, podane terminy są orientacyjne, bowiem w pracy drogowców bardzo wiele zależy od pogody.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: