Zdalna edukacja – jakoś sobie radzą
Paweł Chudecki
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Zdalna edukacja – jakoś sobie radzą

Są szkoły, w których jedynym narzędziem zdalnej edukacji jest dziennik elektroniczny. Są też takie, które przez internet prowadzą zajęcia z.... baletu.Zdalna edukacja, jest w większości szkół w powijakach. Otwarcie przyznają to władze powiatu żywieckiego będące organem prowadzącym dla szkół średnich na Żywiecczyźnie. Brak jest jednolitych wytycznych, ale dyrekcje szkół i nauczyciele robią co mogą by zapewnić ciągłość edukacji. Chociaż internet pełen jest materiałów edukacyjnych to jednolity sposób komunikacji i weryfikacji wciąż stanowi wyzwanie. Powiat żywiecki, zmienił na najbliższe dwa miesiące sposób premiowania nauczycieli. Doceniani mają być ci, którzy innowacyjnie i sumiennie podchodzą do tematu pracy zdalnej, mówi Stanisław Kucharczyk, wicestarosta żywiecki.
Posłuchaj
O wiele lepiej sytuacja zdalnego nauczania wygląda w szkołach niepublicznych. W bielskim liceum „Edukacja”, ruszyło ono już w poniedziałek i to zgodnie z planem lekcji. Jesteśmy pierwszą szkołą w regionie, która w sposób tak kompleksowy podeszła do nauczania przedmiotów ogólnokształcących i artystycznych, mówi Łukasz Adamczyk z bielskiej „Edukacji”.
Posłuchaj
Warto dodać, że na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej codziennie o 9.00 pojawiają się materiały i testy przygotowujące do egzaminu uczniów szkół podstawowych.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: