Zapraszają do... Ósmego Nieba
fot.: Ósme Niebo
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Zapraszają do... Ósmego Nieba

Jak się znaleźć w siódmym niebie? Może nie warto się nad tym zastanawiać i od razu odwiedzić Ósme Niebo. A to możliwe jest w Bielsku-Białej.Psia HAU-pa – tak nazywa się absolutnie niezwykły dom tymczasowy dla bezdomnych psów. HAU-pę prowadzi w Jaworzu fundacja Psia Ekipa. Podobne miejsce, ale dla kotów czyli Kotełkowo znajduje się w Bielsku-Białej.
A niedawno powstało jeszcze jedno. To Ósme Niebo, które otwarło się dla czekających na swoich opiekunów czworonogów w… Straconce.

- Chcieliśmy mieć takie miejsce, gdzie w takich przyjemnych warunkach będą mogły mieszkać koty, które przygotowujemy do adopcji - mówi Aneta Skorek-Czyżewska, prezes Stowarzyszenia dla Braci Mniejszych, które kiedyś działało w Żywcu, a teraz na terenie Bielska-Białej. Posłuchaj

Ósme Niebo prowadzone przez to stowarzyszenie mieści się w niepozornym budynku przy ulicy Górskiej 36, należącym do spółki Aqua. 

Przez ten koci azyl przewinęło się już wiele zwierząt chorych i wymagających opieki albo po prostu czekających na adopcję i opiekunów. Posłuchaj
Obecnie w Ósmym Niebie znajdują się 4 koty. To kocur Shih Tzu, kotka Maggie oraz dwa małe kocięta znalezione na terenie Ogrodu Działkowego "Maluch" przy ul. Witosa w Bielsku-Białej.

- Dla całej czwóreczki szukamy miejsca, nowych opiekunów. Koty można u nas głaskać, nosić na rękach, można się z nimi bawić. Można do nas przyjść posiedzieć, napić się kawy czy herbaty, porozmawiać w gronie kociarzy i psiarzy - zaprasza Aneta Skorek-Czyżewska. Posłuchaj

Ósme Niebo w Straconce jest otwarte dla wszystkich miłośników zwierząt w każdą niedzielę od godz. 17.00 do 19.00.Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: