Zakażenie koronawirusem. Są nowe przypadki [AKTUALIZACJA]
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Zakażenie koronawirusem. Są nowe przypadki [AKTUALIZACJA]

Dotyczy to mieszkańców województwa śląskiego.AKTUALIZACJA 20:45
Ministerstwo Zdrowia podało informację o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych Covid-19. W szpitalu w Warszawie zmarła 84-latka i 78-latek. Bilans zakażonych wzrósł do 1221 osób.

AKTUALIZACJA 19:50
Służby wojewody śląskiego potwierdziły nowe przypadki zachorowań. Wiadomo, że do lecznicy w Tychach przewiezieni zostaną dwaj pacjenci ze Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Mężczyźni (w wieku 70 lat z pow. cieszyńskiego i 44 lata z pow. bielskiego) byli hospitalizowani na oddziale z pacjentem, który jak się okazało, był chory na Covid-19. - Obaj mężczyźni są w dobrym stanie - informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody.

Zakażony koronawirusem jest także inny mieszkaniec pow. bielskiego, który przebywa w kwarantannie domowej. Badanie próbek pobranych od kobiety z najbliższego otoczenia chorego także potwierdziło Covid-19.

AKTUALIZACJA 15.15
Jest pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u mieszkańca powiatu oświęcimskiego. To mężczyzna w sile wieku, który przebywa obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie - poinformowało biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 63 osób.

AKTUALIZACJA 14.53
Do 9 wzrosła liczba zakażonych pracowników cieszyńskiego sanepidu. Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało o kolejnych 4 przypadkach koronawirusa w województwie śląskim. Dodatnie okazały się  próbki pobrane od dwóch kobiet z powiatu cieszyńskiego - obie panie zaraziły się w miejscu pracy, czyli w powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Zapadła decyzja o jej zamknięciu. Obowiązki tego oddziału ma przejąć bielski sanepid.

AKTUALIZACJA 12.40
Alina Kucharzewska, rzeczniczka śląskiego wojewody, potwierdza, że 5 zakażonych kobiet to pracownice cieszyńskiego sanepidu. Zaś mężczyzna z Covid-19 to lekarz jednej z placówek w regionie.

AKTUALIZACJA 10.10
Wiadomo, że zakażeni to m.in. pracownicy cieszyńskiego sanepidu. Na razie nie ma decyzji dotyczących dalszej działalności powiatowej stacji. Mają one zapaść jeszcze dziś.

WPIS:
6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim, wszystkie dotyczą powiatu cieszyńskiego. Mężczyzna w średnim wieku, który zakaził się w miejscu pracy jest w dobrym stanie, na tyle, że przebywa w izolacji domowej. W dobrym stanie zdrowia jest też pięć kobiet ze Śląska Cieszyńskiego. Wszystkie zakaziły się w swoim miejscu pracy.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmieci dwóch kolejnych osób. To 67-latek przebywający w szpitalu w Koszalinie i 75-letni pacjent ze szpitala w Kaliszu.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 1085 przypadków.Zobacz inne wiadomości tego autora: